You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Načítavam...

Odjazdili svoju prvú sezónu za náš tím, s výsledkami i atmosférou sú spokojní

​​​​​​​Prečítajte si krátke zhodnotenie predošlej sezóny a tohtoročné ciele trojice nováčikov v klube.

Začiatkom sezóny 2023 pribudli do tímu ŠK Cyklo-Tour Sereď traja noví jazdci – Erik Klučik, Dávid Klučik a Patrik Gerhát. Ich prínos pre klub bol zjavný najmä v Trnavskej cyklistickej lige (TCL). Práve títo traja pretekári získali počas sezóny najviac bodov pre klub, čo nám dopomohlo k víťazstvu v celkovom hodnotení tímov. Najviac bodov pre náš tím získal Erik Klučik (270b), ďalej Dávid Klučik (220b) a Patrik Gerhát (199b).

Od Erika (1997) očakávame do budúcnosti výkonnostný rast, pričom už v tejto sezóne dokázal ovládnuť kategóriu D v rámci TCL a skvelé výsledky dosiahol aj na horských pretekoch, ktorých sa zúčastnil. Preto bol aj vyhlásený v rámci klubového vyhodnotenia za „Objav roku 2023“. Jeho najsilnejšia stránka je, v rámci cestnej cyklistiky, jazda do kopca, pričom v horskej cyklistike to dopĺňa aj výbornými technickými schopnosťami v zjazdoch.

Patrikov (1992) výkonnostný vzostup sledujeme podľa športového riaditeľa Ondreja Mačaja už dlhší čas. Tento progres odzrkadľuje aj nárast výkonnostnej krivky počas jednotlivých rokov TCL. Aktuálne Patrik obsadil celkovo 2. miesto v kategórii B, pričom v rámci tejto ligy začínal od úplného začiatočníka a budúci rok už bude jazdiť v elitnej kategórii A. To mu dopomohlo k získaniu ocenenia „Za najlepší progres“ pri koncoročnom klubovom vyhodnotení. Jeho najväčšou prednosťou sú rovinaté preteky, najlepšie so šprintérskou koncovkou.

Od Dávida (1999) sa taktiež očakáva výkonnostný rast. V tejto sezóne skončil celkovo 3. v kategórii D v rámci TCL a takisto výborne reprezentoval klub v horských pretekoch. Kým Erik je v rámci cestnej cyklistiky čistokrvný vrchár, u Dávida vidíme potenciál skôr v rovinatých pretekoch. Jeho silnou stránkou sú takisto krátke dynamické kopce, oproti bratovi je viac silovejší typ.

Erik Klučik

Ako hodnotíš svoju prvú sezónu vo farbách ŠK Cyklo-Tour Sereď?

Sezónu 2023 hodnotím ako vydarenú. Od apríla do septembra sa mi podarilo udržať v dobrej kondícii a vyjazdiť aj viaceré pódiové umiestnenia. Okrem Trnavskej cyklistickej ligy si cením napríklad striebro z Festina Bikefest Maratónu v Kálnici, ale aj 25. miesto v celkovom poradí (7. v kategórii pozn., redakcie) z mojich prvých veľkých cestných pretekoch - L'Etape Slovakia.

Mohol si spraviť v sezóne niečo lepšie?

Vždy sa dá spraviť viac, no ja som maximálne spokojný. Počas tohto roka, približne v strede sezóny, som sa stal dvojnásobným otcom. Bola to pre mňa veľká zmena, v dobrom, avšak času na tréning bolo menej. Teším sa, že sa mi podarilo odjazdiť celú sezónu bez zranení a choroby.

Ako vnímaš atmosféru v tíme?

Hodnotím ju pozitívne. Myslím si, že sme dobrý kolektív a som rád, že môžem byť súčasťou tímu. Najviac času na tréningu trávim s Ondrom (Mačajom) a mojim bratom Dávidom. Od Ondra dostávame základné a dôležité informácie o tréningu, za čo som vďačný.

Priblíž nám svoju zimnú prípravu.

Moja zimná príprava prebieha podľa aktuálnych podmienok. Preferujem čo najviac jazdiť na bicykli vonku, i keď je chladnejšie počasie. Ak mi to počasie neumožní, trénujem na trenažéri. V prípade priaznivých podmienok si taktiež rád zabežkujem. Snažím sa čo najlepšie pripraviť na prvé preteky v sezóne, ktoré absolvujem pravdepodobne v apríli.

Aké máš ciele v nasledujúcej sezóne?

V ďalšej sezóne mám ako prioritu viaceré MTB maratóny, v ktorých mám za cieľ získavať pódiové umiestnenia. Plánujem sa zúčastniť aj na pretekoch v XCO disciplíne a na niekoľkých cestných pretekoch v rámci tréningu.

Patrik Gerhát

Ako hodnotíš svoju prvú sezónu vo farbách ŠK Cyklo-Tour Sereď?

So sezónou som spokojný, keďže sa mi podarilo naplniť optimistický cieľ v Trnavskej cyklistickej lige – umiestniť sa v najlepšej trojke. V kategórii B sa mi podarilo skončiť na striebornej priečke, čo považujem doposiaľ za svoj najväčší úspech.

Mohol si spraviť v sezóne niečo lepšie?

Mohol som spraviť väčší objem jarných kilometrov a tvrdšie trénovať v kopcoch.

Ako vnímaš atmosféru v tíme?

V novom klube je super atmosféra, super tímoví kolegovia, tu nie je čo riešiť. Maximálna spokojnosť.

Priblíž nám svoju zimnú prípravu.

Snažím sa najazdiť čo najväčší objem kilometrov. Približne 80 percent tréningu som vonku na bicykli a 20 percent v bazéne.

Aké máš ciele v nasledujúcej sezóne?

Trnavská cyklistická liga ostáva na prvom mieste, no chcel by som začať jazdiť aj Merida Road Cup. Z väčších pretekov sa sústredím na DHL Sereďmaratón.

Dávid Klučik

Ako hodnotíš svoju prvú sezónu vo farbách ŠK Cyklo-Tour Sereď?

Svoju prvú sezónu v klube hodnotím veľmi pozitívne. Bol som “popohnaný” vyberať si preteky a precíznejšie sa pripravovať na tréningoch, čo mi určite pomohlo.

Mohol si spraviť v sezóne niečo lepšie?

Myslím si, že som mal dobre nastavené tréningy. Nové postrehy musím zapracovať v ďalšej sezóne.

Ako vnímaš atmosféru v tíme?

Atmosféra v tíme je priateľská a súťaživá, čo mi pomáha sa zlepšovať.

Priblíž nám svoju zimnú prípravu.

Zimná príprava u mňa predstavuje zaradenie aktivít, ako je plávanie, beh a cyklistický trenažér na nízkej úrovni záťaže.

Aké máš ciele v nasledujúcej sezóne?

Chcem sa sústrediť najmä na horské maratóny. Prvými mojimi pretekmi, ak vyjde počasie, bude Stupava Winter Trophy MTB v januári. Ak nebude dobré počasie, tak sa zúčastním až na aprílovom Škoda Svätojurskom MTB maratóne.

Chalanom prajeme v nasledujúcej sezóne čo najviac úspechov. Veríme, že vo svojej prvej sezóne za náš klub sa podobne bude dariť aj novej posile v tíme - Jozefovi Bartolenovi.

Ďalšie novinky