You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Načítavam...

S tímom chce zdolávať nové výzvy, predstavujeme novú posilu

S cyklistikou začal len v roku 2021, napriek tomu pozbieral z pretekov už niekoľko medailí. Má rád kebab, veterníky a dobrú kávu. Predstavujeme novú posilu v našom tíme.

Jozef "Jojo" Bartolen si kúpil horský bicykel začiatkom roka 2021. Tento šport ho natoľko chytil, že o tri mesiace neskôr kupoval aj svoj prvý cesťák. Postupom času zvyšoval najazdené kilometre a v roku 2022 už nastúpil na preteky za Cycloclub DTC Topoľčany.

Za klub odjazdil dve sezóny (2022 a 2023), pričom získal pódiové umiestnenia z pretekov, ako Tour de Kukkonia, Baynach MTB Marathon, L'etape Slovakia či v časovke do vrchu Sliezsky kráľ. Jozef triumfoval taktiež v celkovom hodnotení B-kategórie Cyklistickej ligy Martin. Okrem cyklistiky sa rodák zo Zemianskych Kostolian venuje aj behu. V roku 2022 sa mu podarilo získať vo svojej kategórii bronz na Chateau Run Topoľčianky.

Zlákala ho Trnavská cyklistická liga

Jozef sa pre prestup do nášho klubu rozhodol z viacerých dôvodov. "Poznám niektorých chalanov práve z pretekov. Zlákalo ma aj to, že klub jazdí Trnavskú cyklistickú ligu, ktorej by som sa chcel v nasledujúcej sezóne zúčastňovať. Taktiež som spokojný aj s organizáciou DHL Sereďmaratónu, v roku 2024 to bude moja tretia účasť na týchto pretekoch, pričom dátum vychádza na 19. mája, kedy mám aj narodeniny." dodal.

Od prestupu si sľubuje zdolávanie nových cieľov a výziev, či už individuálnych, alebo tímových. Záleží mu aj na dobrej atmosfére a kolektíve v tíme. S novými spolujazdcami sa stretol už na koncoročnej klubovej schôdzi. "Kolektív sa mi pozdáva, navyše Norbiho, Giovaniho, Maroša, Patrika či Tomáša poznám z pretekov."

Prípravu skomplikovala zlomenina

Zimnú prípravu na nasledujúcu sezónu mu skomplikoval pád počas tréningovej jazdy, kedy si Jojo zlomil kľúčnu kosť. Pauzovať musel približne mesiac a pol. „Od decembra som začal pomaly trénovať, najmä na trenažéri. Bol som aj dvakrát bežkovať a koncom januára by som chcel začať s behom,“ priblížil prípravy na nasledujúcu sezónu. V tej by chcel dosiahnuť čo najlepšie výsledky, prvoradé je však pre neho zdravie.

V nasledujúcej sezóne by chcel za klub odjazdiť DHL Sereďmaratón, Trnavskú cyklistickú ligu, Tour de Kukkonia, L'etape Slovakia i niektoré preteky v rámci Merida Road Cupu. Keďže pri viacerých pretekoch nie je známy ešte presný termín, program bude upravovať priebežne. Jojovi prajeme v novom tíme čo najviac úspechov!

Ďalšie novinky