You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Načítavam...

Vyhrali sme Trnavskú cyklistickú ligu

ŠK Cyklo-Tour Sereď je najlepším tímom 29. ročníka Trnavskej cyklistickej ligy (TCL). Obhájili sme tak víťazstvo z roka 2021.

V každej z mužských kategórií obsadili naši jazdci pódiové umiestnenia. Počas 15. kôl, ktoré sa uskutočnili v roku 2023, nás reprezentovali trinásti jazdci.

So ziskom 1321 bodov sme takmer o 100 bodov predbehli tím CK Olympik Trnava. Tretie skončilo mužstvo ZMLR. 

Silný tím

„Do 29. ročníka sme vstúpili v silnom tímovom zložení. Cyklistov sme mali zameraných na všetky typy profilov - rovinatý, zvlnený, aj časovky. Vo všetkých kolách bodovali a umiestnili sa na prvých troch miestach. Vďaka tomu sa pretekárom podarilo nazbierať najviac bodov zo všetkých 43 tímov,” uviedol predseda klubu Lukáš Riha. 

Najviac bodov pre náš tím získal Erik Klučik (270b), ďalej Dávid Klučik (220b) a Patrik Gerhát (199b). Celkové výsledky klubov nájdete TU.

„Každé z kôl, ktorých som sa na TCL zúčastnil, boli pre mňa dobrým a zábavným tréningom. V D-kategórii boli pre mňa najväčšou konkurenciou brat Dávid a Lukáš Sedlák, ktorí ma vždy prinútili poriadne šliapnuť do pedálov. Myslím si, že organizácia a liga je na dobrej úrovni. Teším sa na ďalší ročník,“ zhodnotil úspešnú sezónu v TCL Erik. 

Okrem tímovej súťaže sme brali prvé miesta aj v rámci celkového hodnotenia jednotlivcov. V A-kategórii bral bronz Ondrej Mačaj a v kategórii B získal striebro Patrik Gerhát. V C-kategórii sme mali na pódiu za prvé miesto Tomáša Fintu a tretiu priečku získal Peter Sýkora. 

„V predošlej sezóne som štartoval v kategórii B, no po slabej zimnej príprave zapríčinenej chorobnosťou, som sa prihlásil do nižšej. Hneď v úvode mi chlapci ukázali, že to ani v tejto kategórii nebudem mať ľahké. Bohužiaľ sa mi nepodarilo štartovať na troch kolách, kde som mal šancu zbierať veľa bodov, čo mi bolo ľúto. Na konci ligy to bolo veľmi vyrovnané a šťastie sa nakoniec priklonilo na moju stranu." vysvetlil víťaz C-kategórie Tomáš. 

V kategórii D sme skončili podobne, dres pre víťaza vyhral Erik Klučik a na treťom mieste sa umiestnil jeho brat Dávid. Celkové výsledky jednotlivcov nájdete TU.

Vyhodnotenie celého ročníka, ktorého sa počas sezóny zúčastnilo 207 pretekárov, sa uskutočnilo po Jarmočnej časovke v sobotu 16. septembra. Ďakujeme našim pretekárom za výbornú reprezentáciu klubu a sponzorom za finančnú a materiálnu podporu!

Súhrn celkových výsledkov našich jazdcov:

Kategória A:

3. Ondrej Mačaj
21. Marek Polakovič
29. Norbi Adamča
37. Jakub Miháľ

Kategória B:

2. Patrik Gerhát
31. Maroš Bobák
38. Milan Mládek

Kategória C:

1. Tomáš Finta
3. Peter Sýkora
33. Giovanni Gueli

Kategória D:

1. Erik Klučik
3. Dávid Klučik
35. Lukáš Riha

O lige

Mesto Trnava už za čias Československa bolo známym centrom výborných cyklistických podujatí a cestných cyklistov. Klub a zároveň aj občianske združenie Cyklisti Trnava chce týmto podujatím udržať kontinuitu v tejto tradícii, ktorú začali Trnavské kluby CK Trnava pod vedením Ladislava Duboša st., CK BMX Trnava pod vedením Róberta Bachratého st. a CK Olympik Trnava pod vedením Bohuša Kujoviča a Maroša Hlbockého.

Trnavská cyklistická liga má už dlhoročnú tradíciu. Počas už 29-ročnej histórie sa jej zúčastnili stovky cyklistov z Trnavy, blízkeho i vzdialenejšieho okolia či Európy. Dáva príležitosť športujúcej mládeži a širokej verejnosti v seniorskom veku zmysluplne využiť voľný čas a zvyšovať si vytrvalostnú kondíciu.