You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Načítavam...

 

 

OD HISTÓRIE PO SÚČASTNOSŤ

 

  

 

Klub ŠK CYKLO-TOUR SEREĎ vznikol v marci roku 2002, registráciou na MV SR. Do jeho portfólia patrili rôzne športové aktivity najmä z oblasti cyklistiky, cykloturistiky, až po značenie cyklotrás. Počas celého fungovania sa formoval a neustále zlepšoval. Prechádzal aj rôznymi turbulentnými obdobiami, no vždy to ustál. Vlastnou prácou a spoluprácou s klubmi z okolitých miest a okresov, ako aj s inštitúciami na rôznych úrovniach sa klub zaradil medzi plnohodnotné, aktívne slovenské cyklistické kluby. Pripravil už niekoľko úspešných podujatí pre deti a mládež z okolitých základných škôl, rekreačných, ale aj profesionálnych cyklistov.
 

Najznámejšie zorganizované podujatia:
• Majstrovstvá Slovenska hendikepovaných športovcov s medzinárodnou účasťou
• Majstrovstvá Slovenska železničiarov
• DHL Sereďmaratón 
• Detský Sereďmaratónik
• Vianočná cyklojazda pre všetkých priaznivcov cyklistiky
• Cyklistika za gulášom - cyklistika spojená s varením guláša, športové hry a zábava
• Cyklománia pre všetkých - súťaž pre deti a cyklojazda pre všetkých v spolupráci s mestom Sereď – projekt Sereď v pohybe
• Časovka družstiev - verejné preteky v spolupráci s mestom Sereď (projekt Sereď v pohybe)
• Seriál Cyklosúťaží detí a mládeže pre ZŠ Sereď a okolie
• Nedeľné cyklojazdy pre deti z Detského domova v Sereď
• Značenie cyklotrás medzi Sereďou, Hlohovcom a Šaľou

  

Okrem zorganizovaných podujatí sa cyklisti aktívne zúčastňovali aj iných športových podujatí na ktorých dosahovali skvelé aj pódiové umiestnenia. Išlo o cetné preteky, ako Slovenský pohár, Merida road cup, maratóny, alebo cyklojazdy (ktoré sa väčšinou pri konci zmenili na preteky).

V tejto tortúre pretekov, organizovaných podujatí, tréningov a cyklojázd sa pokračuje aj dnes. Niektoré sa zmenili do inej podoby, iné pokračujú a každý rok sa vylepšujú a prispôsobujú aktuálnym podmienkam v športe a trendom. Nemožno povedať, že by sa niektoré roky podobali. Každý je niečim iný v každom sa dosahujú iné výsledky, stretávajú iní ľudia, menia partneri a pod.

 

 

PROJEKTY KLUBU

 
DHL Sereďmaratón

 

Významnou cyklistickou udalosťou roka pre mesto aj celé Slovensko je Sereďmaratón. Ide o jeden z najväčších medzinárodných cyklistických pretekov na Slovensku zaradený do kalendára UCI. V roku 2023 bola zaznamenaná rekordná účasť 350 pretekárov zo Slovenska aj zo zahraničia. Okrem slovenských pretekárov sa na štart postavili v minulosti aj pretekári z Čiech, Nemecka, Maďarska, Anglicka, Talianska, Ruska a Rumunska. Preteky sa stávajú čoraz viac obľúbeným nielen medzi cyklistami, ale aj obyvateľmi 25 miest a obcí cez ktoré prechádza. Trať dlhú 116km lemuje každý rok čoraz viac povzbudzujúcich fanúšikov tohto športu. Najväčšiu radosť nám však urobili naši jazdci, ktorí v tomto ročníku obsadili opäť pódiové umiestnenie  2. miesto aj v TOP 10. Podujatie bolo vypredané.

 

 
Detský Sereďmaratónik


V rámci preteku Sereďmaratónu myslíme aj na tých najmenších. Podporovať v deťoch športového ducha a učiť ich fair play chceme už v rannom veku. V roku 2023 sa uskutočnil v poradí už 8.ročník. Na podujatie sa zaregistrovalo 250 detí, ktoré medzi sebou súťažili v 5 kategóriách. Poduajtie bolo opäť vypredané. Zároveň je to príjemne strávený nedeľný deň, ako pre rodičov tak aj obyvateľov mesta Sereď.

 

 

Virtual ride

 

Ide o novinku, ktorá vznikla minulý rok vzhľadom na pandemickú situáciu. Cieľom bolo pokračovať v šnúre pretekov, ktorá sa ťahá už od roku 2006. Toto bola skôr alternatíva pre širokú verejnosť. Každý, kto sa zapojil a odjazdil reálny okruh z pôvodnej trasy Sereďmaratónu dostal priamo domov štartovací balíček plný hodnotných vecí a na záver bola ešte online tombola, kde bola možnosť niečo dodatočne vyhrať. Táto akcia mala pozitívnu odozvu a ľudia by si ju radi zopakovali aj v ďalších rokoch. Uvidíme, ako sa bude situácia vyvíjať a možno ju zaradíme k pravidelným akciám klubu.

 

 

Training camp

 

Nový projekt, ktorý vznikol v roku 2017. Vďaka novému sponzorovi Hotel Park Avenue **** sa v okolí Piešťan uskutočňuje 3-dňové sústredenie pre jazdcov klubu ŠK Cyklo-Tour Sereď. Sústredenie býva naplánované pred pretekom Sereďmaratón, takže ideálne pasuje po časovej aj profilovej stránke. Jazdci si môžu vymeniť skúsenosti, zlepšiť kondíciu na ďalšie preteky a detailne natrénovať trasu Sereďmaratónu.

 

 

Po trase Sereďmaratónu

 

Pred oficiálnym štartom cyklistického podujatia Sereďmaratón pripravil klub ŠK Cyklo-Tour Sereď pre všetkých cyklistov tréningové jazdy, ktoré dostali názov PO TRASE SEREĎMARATÓNU. Zorganizované boli 3 tréningové testovacie jazdy v mesiacoch marec – máj. Testovacie jazdy boli zabezpečené policajným doprovodom, alebo sprievodným vozidlom. Najlepší jazdci boli odmenení diplomom a medailou. Vzhľadom k záujmu cyklistov a pozitívnej odozve chceme v tomto pokračovať i naďalej.

 

Hlavným cieľom cyklistického klubu je obhajovať 1. miesta na pretekoch, reprezentovať klub a mesto Sereď na rôznych športových podujatiach. Pozitívne prispievať v regióne k rozvoju športu a propagácii cyklistiky, ako modernej formy ekologickej dopravy pre širokú verejnosť. Každoročne organizovať a vylepšovať cyklistické pretek Sereďmaratón.