You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Načítavam...

Rok 2023 bol úspešný, vyhrali sme 70 medailí a titul Najlepší klub sezóny 2023

Rok 2023 bol pre ŠK Cyklo-Tour Sereď jeden z najúspešnejších. Prišli nové posily, získali sme viacero prvenstiev a klub úspešne zorganizoval 17. ročník DHL Sereďmaratónu. Je čas na zbilancovanie uplynulej sezóny.

V sezóne reprezentovalo klub 17 cyklistov, medzi ktorých patrili stabilné opory tímu, ako Ondrej Mačaj, Peter Sýkora, Norbi Adamča či Tomáš Finta. Do tímu však pribudli aj noví jazdci, bratia Erik a Dávid Klučikovci a Patrik Gerhát. Jazdci súťažili počas sezóny na viacerých tradičných i nových pretekoch, na ktorých zozbierali 70 pódiových umiestnení.

„V novom klube je výborná atmosféra a super tímoví kolegovia. So sezónou som spokojný, keďže sa mi podarilo naplniť optimistický cieľ v Trnavskej cyklistickej lige (TCL) – umiestniť sa v najlepšej trojke. V kategórii B sa mi podarilo skončiť na striebornej priečke, čo považujem doposiaľ za svoj najväčší úspech,“ zhodnotil Patrik svoju prvú sezónu v klube.

Pozitívne vníma predošlú sezónu aj športový riaditeľ a jazdec klubu Ondrej Mačaj. „Zo štatistického pohľadu umiestnení pretekárov v sezóne 2023 sme oproti predošlému roku zaznamenali vzostupnú tendenciu. Tím sa úspešne prezentoval na sérii pretekov TCL, Merida Road Cup či Slovenského pohára v cestnej cyklistike. Rovnako sme absolvovali rôzne cyklistické maratóny v rámci cestnej a horskej cyklistiky. Pretekári nášho tímu súťažili okrem cyklistiky aj na bežeckých a triatlonových pretekoch. Z pohľadu dlhodobejšej vízie bolo pre klub dôležité, že sme v tomto roku angažovali do klubu troch nových jazdcov, ktorí sú mladšie ročníky a v budúcnosti očakávame nárast ich krivky výkonnosti,“ uviedol Ondrej v našom predošlom článku

 

Od úvodu sezóny úspešne

Sezónu sme, už tradične, odštartovali na Majstrovstvách Slovenskej republiky v e-športe, kde nás reprezentovali Giovanni Gueli, Norbi Adamča, Ondrej Mačaj a Peter Sýkora. Prvými väčšími pretekmi bolo 1. kolo Merida Road Cupu v Bánovciach nad Bebravou, kde sa nášmu pretekárovi podarilo hneď zvíťaziť. Igor Daniš vyhral svoju kategóriu na 66 km dlhej trati.

Jedným z najvýraznejších úspechov bolo prvenstvo v celkovom klubovom hodnotení TCL. So ziskom 1 321 bodov sme takmer o 100 bodov predbehli tím CK Olympik Trnava a obhájili tak víťazstvo z roka 2021. V každej z mužských kategórií pritom naši jazdci obsadili pódiové umiestnenia. V celkovom hodnotení: kategória A 3.miesto Ondrej Mačaj, kategória B stiebro Patrik Gerhát, kategória C 1.miesto Tomáš Finta, 3.miesto Peter Sýkora, kategória D 1.miesto Erik Klučik a bronz Dávid Klučik.  Viac informácií o našom víťazstve nájdete TU.

Okrem víťazstiev v TCL je potreba spomenúť ďalšie úspechy, medzi ktoré rozhodne patrili 2. miesto Tatiany Mačajovej Jasekovej a 3. miesta Ondreja Mačaja a Igora Daniša v celkovom hodnotení Merida Road Cupu. Ďalej sme brali striebro z Prievidzského maratónu, Majstrovstiev Slovenska v časovke do vrchu a DHL Sereďmaratónu, víťazstvo a bronz z Okolo Malohontu či striebro z Tour de Kukkonia. Úspešní sme boli aj na Majstrovstvách SR. 

 

Vypredaný DHL Sereďmaratón

Klub okrem súťaženia zorganizoval 21. mája už 17. ročník DHL Sereďmaratónu. Ide o medzinárodné preteky, a tým, že splnili kritériá Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI), sú od roku 2019 zaradené do kalendára UCI. „Na preteky sa pozerám optikou spätnej väzby od pretekárov. Je to zrkadlo našej práce, času a energie, ktorú sme do toho, ako tím, takmer rok vkladali. Na každú aktivitu, zlepšenie, novinku, ktorú sme chceli zaviesť, sme sa pozerali z dvoch rovín. Jedna bola ekonomická stránka a efektívnosť, druhá zas úžitok pre pretekárov a návštevníkov. Keď sa pozrieme na hodnotenie cez čísla, tak celková spokojnosť s podujatím bola na úrovni 9,3b z 10b,“ uviedol predseda klubu Lukáš Riha.  

Takmer 90 percent pretekárov sa podujatia chce zúčastniť aj nasledujúci rok, 10 percent zváži podľa časových možností a najdôležitejšie je, že nikto neuviedol možnosť, že už nechce prísť. Úspechom je aj vypredaná registrácia na hlavné aj detské preteky. „Mám radosť a teší ma, že majú preteky úspech. Bol to ročník investičný a veľa vecí a noviniek nám vyšlo, takže môžeme na tom stavať aj v ďalších ročníkoch. Taktiež prišla pozitívna spätná väzba od partnerov podujatia, ktorí majú záujem pokračovať v spolupráci,“ dodal Lukáš.

Okrem tohto cyklistického podujatia sme počas roka zorganizovali aj tréningové jazdy pre verejnosť pred DHL Sereďmaratónom, kde účastníkom predstavujeme trasu, zmeny a navzájom sa spoznávame s novými cyklistami. Organizujeme aj verziu Virtual ride, ktorá prebiehala počas júla. Účastníci mohli odjazdiť ľubovoľných 10 km a spraviť tak niečo pre svoje zdravie. Každý účastník dostal štartovací balíček priamo domov a niektorí sa potešili aj výhre v tombole.

Rovnako spolupracujeme aj so Slovenským cyklistickým zväzom pri etapových pretekoch Okolo Slovenska, alebo zimnou sériou pretekov Slovak eCUP a následne Majstrovstvami Slovenska v e-cyklistike (eMSR), ktoré prebiehajú na smart trenažéroch. 

 

Záverečná schôdza

Záver roka je už tradične spojený s bilanciou výsledkov, analýz či oddychom. Podobne to bolo aj v klube ŠK Cyklo-Tour Sereď. Koncoročná chôdza prebehla 2. decembra v modranskom hoteli, kde sme si spolu s partnermi zhrnuli uplynulý rok, zhodnotili zrealizované podujatia, ocenili najlepších jazdcov, prebrali plány na rok 2024 a oddýchli vo wellness.

 

Okrem spomínaného oddychu, však naši jazdci myslia aj na novú sezónu. Pripravujú sa zväčša individuálne. „Jazdím pravidelne na cyklistickom trenažéri. Okrem toho sa však snažím do tréningu zahrnúť aj iné športové aktivity, ako beh a plávanie," priblížil svoju zimnú prípravu Dávid Klučik.

Našim čitateľom, partnerom a podporovateľom klubu ďakujeme za podporu a prajeme im úspešný štart do nového roka! Po Novom roku sa môžete tešiť na rozhovor s predsedom klubu Lukášom Rihom či novým tímovým jazdcom.