You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Načítavam...

V apríli rozbiehame pretekársky kolotoč

V apríli sa rozbieha pretekársky kolotoč naplno a niekoľkých podujatí sa zúčastnia aj naši jazdci.

Pred nami je nová sezóna, nové ciele, nové výzvy. Vďaka výsledkom a fungovaniu klubu sa podarilo dohodnúť nové spolupráce, ktoré boli spomenuté v minulom článku. Teraz je rad na predstavení prvého pretekárskeho mesiaca v roku 2024.

Pretekársku sezónu otvorí trojica našich jazdcov v nedeľu 7. apríla na Slovenskom pohári v cestnej cyklistike v Trnave. Na trať dlhú 135 kilometrov sa vydajú bratia Erik a Dávid Klučikovci a Ondrej Mačaj. "Pred prvými pretekmi v sezóne sa cítim veľmi dobre, tréning ide podľa plánu," povedal Erik. 

Nasledujúci víkend sa odštarujú 1. kolom seriálové preteky Merida Road Cup (MRC), na ktoré sa túto sezónu sústredia viacerí naši jazdci. Úvodné kolo sa uskutoční v sobotu 13. apríla v Bánovciach nad Bebravou a reprezentovať nás budú najmenej dvaja cyklisti - Patrik Gerhát a Jozef Bartolen. Pre Joja to bude prvá súťaž v našom drese. "Uvidíme, ako to vypáli. Dám do toho však určite všetko, aby som dosiahol čo najlepší výsledok."

Počas týždňa, v stredu 17. apríla, sa 1. kolom naplno rozbehne Trnavská cyklistická liga (TCL), ktorej sa zúčastňujú viacerí naši jazdci a cieľom je obhájiť prvenstvo v celkovom hodnotení tímov z minulého roka. Prvé kolo začína v Doľanoch časovkou do vrchu dlhou 3,4 kilometra.V tomto roku bude mať náš klub takmer všetkých jazdcov v najsilnejších kategóriách A a B.

Škoda Svätojurský MTB maratón patrí už medzi tradičné preteky a na 15. ročníku tohto podujatia v oblasti Malých Karpát neďaleko Bratislavy budú súťažiť aj naši cyklisti. V sobotu 20. apríla na nich budete môcť vidieť bratov Klučikovcov či Jozef Löbba. "Na začiatok sezóny beriem tieto preteky ako výborný tréning," uviedol Jozef. 

Počas tohto víkendu budeme mať zastúpenie aj v zahraničí. Na rakúsky Neusiedler See Radmarathon sa vyberie dvojica našich členov - Peter Sýkora a Martina Hudáková. V sobotu pôjdu ako tím v časovke a v nedeľu už preteky s hromadným štartom. "Chceme sa porovnať v zahraničnej konkurencii a nakoľko sú tieto preteky aj kvalifikáciou na majstrovstvá sveta v Gran Fondo, tak náš cieľ bude zabojovať o kvalifikovanie sa na ne," vysvetlil Peťo.

V nedeľu nás budú reprezentovať aj Ondrej Mačaj, Patrik Gerhát a Jozef Bartolen v rámci 2. kola MRC v Prievidzi.

 

V stredu 24. apríla prebehne aj 2. kolo TCL. Tento raz už pôjde o preteky s hromadným štartom. Začiatok pretekov je v obci Horné Dubové a bude sa jazdiť na viac ako 16-kilometrovom okruhu cez Naháč, Dechtice a Kátlovce. Počet okruhov závisí od kategórie, v ktorej jazdci súťažia.

V závere mesiaca, v nedeľu 28. apríla, sa koná ešte Slovenský pohár v Krupine. Tu budeme mať zastúpenie minimálne v podobe Ondra Mačaja. Ide už o 29. ročník podujatia aj s medzinárodnou účasťou.

Kompletný kalendár pretekov klubu - TU

Ďakujeme našim sponzorom a priaznivcom za podporu. Jazdcom prajeme úspešný štart do novej sezóny, bez zranení a plný víťazstiev!


 

Ďalšie novinky