You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Načítavam...

Sezónu začíname majstrovstvami v eŠporte

Pôvodne nám začína sezóna aprílom, tento rok to bude januárom a hneď slovenskou novinkou - majstrovstvami v eŠporte.

Sezóna začína

Sezónu 2021 sme pred pár dňami úspešne ukončili a zároveň začali s prípravami novej. Tohtoročná magická 2022 bude pokračovať v aktivitách, ktoré sme rozbehli v minulých rokoch a rovnako sa k nej pridajú aj ďalšie projekty na ktorých pracujeme pre cyklistov.

 

Aktivity

Sezóna bude pokračovať cyklistickými a bežeckými pretekmi od januára do decembra. Klasicky pôjde o preteky Slovenského pohára, Merida road cup, Trnavskú cyklistickú ligu, cestné maratóny a bežecké série pretekov a maratónov. Medzi najväčšie aktivity klubu patrí najmä organizovanie medzinárodných cyklistických pretekov DHL Sereďmaratón, detský Sereďmaratónik, či nedávna novinka projekt Sereďmaratón virtual ride. Danými aktivitami sa snažíme podporovať zdravý životný štýl pre deti aj dospelých, rozvíjať cyklistiku a šport na Slovensku a v danom regióne. Vďaka podpore mesta Sereď a našich partnerov v tom môžeme pokračovať za čo sme im vďační. Taktiež sa chceme zapojiť do príprav pretekov Okolo Slovenska, kde ako po minulí roky aj tento chceme pomôcť organizátorom s prípravou hľadkého priebehu pretekov a služieb pre profi tímy zo sveta.

 

 

Novinka

V tomto roku sme boli opäť oslovení do spolupráce so Slovenským zväzom cyklistiky vďaka projektu Sereďmaratón virtual ride, ktorý vznikol na základe covidových obmedzení, ako alternatíva klasického DHL Sereďmaratónu. Tento krát má ísť rovnakú myšlienku, len vo väčšom formáte na smart trenažéroch. Visegrad 4 eCUP 2022  je názov 4 pretekov, ktoré sa pripravujú na platforme ROUVY a spolupráci 4 štátov – CZ, PL, HU a SK. Každý štát organizuje 1 preteky. Prvé české preteky sa budú konať 11.1., následne budú slovenské 25.1., 15.2 poľské a záverečné 8.3. maďarské. Po absolvovaní aspoň jedného kola bude možné zabojovať o titul majstra eŠportu, kde dostane pozvánku 20 najlepších cyklistov, ktorí z prvých pretekov CZ, SK, PL nazbierajú čo najviac bodov. Majstrovstvá sa budú konať 26.2. v Bratislave. Víťazi kategórii si odnesú domov ocenenia a dres. Pôjde o prvé preteky, ktoré sa zapíšu do histórie eŠportu na Slovensku. Registrácia je bezpatné, každý účastník má možnosť využiť 21 dňový bezplatný voucher od ROUVY. Všetky informácie sa dozviete na tejto stránke, alebo priamo v propozíciách nižšie.