You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Načítavam...

Čo preteky, to medaila – taký bol máj pre náš klub

Rozbehnutý kolotoč pretekov pokračoval aj posledným jarným mesiacom. Klub v ňom zorganizoval úspešný a vypredaný DHL Sereďmaratón a naši cyklisti opäť zbierali cenné víťazstvá.

Máj začal zhurta – 1. mája reprezentovali klub ŠK Cyklo-Tour Sereď na 3. kole Merida Road Cup (MRC) traja cyklisti a každému z nich sa podarilo dostať na pódium. V kategórii Muži B triumfoval náš Ondrej Mačaj a víťazstvo na svoje konto si pripísal v Masters B aj Jozef Bartolen. V kategórii Masters A si v súboji s troma jazdcami vyšpurtoval striebro Patrik Gerhát.

V tento deň sme mali zastúpenie aj v bežeckej súťaži, Norbert Adamča vyhral svoju kategóriu v behu na 3,5 kilometra na Nemčianskom behu.

Nasledoval pretekársky víkend, kedy naši cyklisti súťažili až na troch podujatiach. V Račianskej časovke do vrchu bojovali o najlepšie priečky Martina Hudáková a Peter Sýkora. Martina si z 13. ročníka tohto podujatia odniesla bronz.

Naprázdno sme neodišli ani ďalší deň v časovke na 4. kole MRC v Komárne. Na trati dlhej 14,9 kilometra získala ďalší bronz Martina Hudáková. Výborne nás reprezentovali aj Igor Daniš, Jozef Bartolen, Patrik Gerhát a Peter Sýkora, ktorí vo svojich kategóriách finišovali na 4. až 9. mieste a do celkového hodnotenia seriálu si pripísali dôležité body.

V ten istý deň sme súťažili aj v Dobrej Nive na Gavurky ride. Na trati z Dobrej Nivy cez Senohrad, Čebovce či Cerovo skončil Ondrej Mačaj z viac ako 100 jazdcov na 14. mieste.

Po zrušenom aprílovom kole pokračovala 8. mája aj Trnavská cyklistická liga (TCL). Na okruhoch, ktoré viedli cez Kátlovce, Dechtice, Chtelnicu a Nižnú, sa predstavili siedmi jazdci tímu. V najsilnejšej A-kategórii si počínal najlepšie Patrik Gerhát, ktorý obsadil 5. miesto. Nasledoval siedmy Ondrej Mačaj a do top 10 sa zmestil deviatym miestom aj Erik Klučik. V B-kategórii prišiel do cieľa na 8. mieste Tomáš Finta, 13. a 14. priečku obsadili Norbi Adamča a Milan Mládek. Bez víťazstva sme však neodišli, a to zásluhou Jozefa Bartolena, ktorý ovládol kategóriu C.

V nedeľu 12. mája pokračoval 5. kolom MRC, tento raz v Sabinove. Naši jazdci sem pricestovali už deň pred pretekmi, aby si prešli niektoré časti úsekov. A oplatilo sa. Vo svojich kategóriách zvíťazili Igor Daniš, striebro bral Jozef Bartolen a Patrik Gerhát, šiesty skončil Peter Sýkora.

Plné štartové pole, trať dlhá 118 kilometrov, pretekári z deviatich krajín a ceny v hodnote 4500 eur. Aj to bol dlho očakávaný a klubom organizovaný 18. ročník DHL Sereďmaratónu, ktorý je zaradený do kalendára Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) a zároveň išlo aj o 4. kolo TCL. Okrem výbornej atmosféry a dobre zorganizovaných pretekov nám spravil radosť Patrik Gerhát, ktorý získal v celkovom poradí striebro z viac ako 300 pretekárov a zároveň suverénnym spôsobom triumfoval vo svojej kategórii. Striebro vo svojej kategórii získal Igor Daniš a cenu za víťaza rýchlostnej súťaže Ondrej Mačaj. Výbornou vizitkou je aj to, že všetkých našich osem jazdcov skončilo v top 50.

„Išlo o úspešný ročník s vydareným počasím. Podarilo sa nám už tretíkrát vypredať podujatie, čo je pre nás výborná spätná väzba a motivuje nás to do ďalších rokov. Ďakujeme Mestu Sereď, že nám umožnilo pripraviť takéto krásne podujatie, taktiež aj partnerom, ktorí nás podporujú a vďaka ním môžeme Sereďmaratón  rozvíjať, aby bol čo najlepší,“ povedal riaditeľ pretekov a predseda klubu Lukáš Riha.

V rámci seriálu Škoda MTB maratón nás v Rajeckých Tepliciach v priebehu tohto víkendu reprezentovali ešte bratia Klučikovci. Na trati dlhej 45,5 kilometra vybojoval striebro vo svojej kategórii Erik Klučik (celkovo 5. miesto) a 12. miesto Dávid (celkovo 20. miesto).

Streda 22. mája opäť patrila TCL, pričom tento raz bola na programe časovka. V A-kategórii dosiahol najlepší výsledok opäť Patrik Gerhát (5. miesto) a nasledovali ho Ondrej Mačaj (15. miesto) a Erik Klučik (19. miesto). V B-kategórii sa najlepšie darilo Dávidovi Klučikovi (8. miesto), tesne za top 10 skončil Tomáš Finta (11. miesto) a Milan Mládek finišoval na 17. mieste. V C-kategórii opäť suverénne zajazdil Jozef Bartolen, ktorý súperovi na 2. mieste nadelil viac ako dve minúty. „Zatiaľ sa mi v kategórií darí, páči sa mi, ako sa tu jazdí i okruhy. Chcel by som svoju prvú sezónu v TCL odjazdiť čo najlepšie, snáď to bude pokračovať tak, ako doteraz,“ zhodnotil Jozef Bartolen.

Úspešný mesiac sme zakončili pretekmi na 6. kole MRC v Perneku a 3. kole Východ Road Lige (VRL) v Poprade. V prostredí Malých Karpát ukončil svoj úspešný pretekársky mesiac 2. miestom v Masters A Patrik Gerhát. „Mám výbornú formu a je to vidieť aj na výsledkoch. Čím sú dlhšie a ťažšie preteky, tým sa cítim lepšie. Najlepším a najkrajším úspechom pre mňa je určite víťazstvo v kategórii a celkové 2. miesto z úniku na domácom Sereďmaratóne, na týchto pretekoch mi najviac záležalo. Nečakaný úspech na MRC v Perneku len potvrdil zlepšenie aj v kopcoch,“ uviedol Patrik Gerhát.

Dobré umiestnenia zaznamenali v Perneku aj Igor Daniš (4. miesto v Masters C), Jozef Bartolen (8. miesto v Masters B), Dávid Klučik (10. miesto v Mužoch), Ondrej Mačaj (11. miesto v Mužoch), Jozef Löbb (17. miesto v Hobby), Tomáš Finta (19. miesto v Hobby) a Milan Mládek (31. miesto v Hobby). Medailu sme brali aj na VRL v Poprade, kde tretí bronz v máji získala Martina Hudáková a výborné 6. miesto obsadil Peter Sýkora.

V júni budete môcť vidieť našich jazdov napríklad na BikeFeste v Kálnici (2.6.), MRC Sokolovce (2.6.), MTB Škoda Bike Open Tour Slovenský raj (8.6.), MRC vo Voderadoch (9.6.), MRC v Rimavskej Sobote (15.6.) či v jednotlivých kolách TCL.