You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Načítavam...

Do sezóny ideme s novými výzvami i členom tímu

Nová cyklistická sezóna sa nezadržateľne blíži a naši jazdci zo ŠK Cyklo-Tour Sereď sa na ňu poctivo pripravujú.

Viacerých členov tímu sme oslovili, aby nám priblížili, na ktorých pretekoch sa plánujú zúčastniť v roku 2024 a aké sú ich ciele. Po predošlej sezóne, ktorá bola z pohľadu pódiových umiestnení rekordná (70 medailí), sa budú snažiť naši dvadsiati jazdci úspechy zopakovať.

Prioritou budú jednorazové podujatia aj Trnavská cyklistická liga 

„Vzhľadom k tomu, že boli minule roky plodné a to nielen medailovo, ale aj rodinne, bude veľmi dobré, ak sa podarí štartovať aspoň na 80% pretekov z toho, čo sa odjazdilo minulú sezónu. Na druhej strane mame novú posilu Jozefa, takže by sme to mohli naplniť,“ uviedol predseda klubu Lukáš Riha. Presný program a účasť na konkrétnych podujatiach budú jazdci ešte prispôsobovať podľa formy, načrtli však, na ktorých pretekoch by nechceli chýbať.

Jednou z priorít pre ŠK Cyklo-Tour Sereď je obhajoba celkového víťazstva v rámci hodnotenia klubov Trnavskej cyklistickej ligy (TCL), pričom viacerí naši pretekári budú útočiť aj na tie najvyššie priečky v individuálnych kategóriách. Získavať body pre klub chcú v jednotlivých kolách napríklad Ondrej Mačaj, Maroš Bobák, Dávid a Erik Klučikovci, Patrik Gerhát, Jozef Löbb či Jozef Bartolen.

"Práve Trnavská cyklistická liga bude pre mňa v nadchádzajúcej sezóne prioritou," uviedol Patrik. Ten v predošlej sezóne získal striebro v celkovom hodnotení B-kategórie a túto sezónu odjazdí najvyššiu - A-kategóriu.

Jazdci sa zúčastnia aj jednotlivých pretekov Merida Road Cup (MRC), pričom 1. kolo pretekov bude 13. apríla v Bánovciach nad Bebravou. MRC sa zúčastnia bronzoví pretekári z celkového hodnotenia predošlého ročníka Ondrej Mačaj a Igor Daniš. Okrem nich plánujú pretekať v rámci seriálu aj Patrik Gerhát, Peter Sýkora, Jozef Bartolen a Martina Hudáková.

DHL Sereďmaratón opäť s novinkami

Ďalším veľkým pretekom bude určite DHL Sereďmaratón, ktorý klub organizuje a zväčša na ňom máme najpočetnejšie zastúpenie. Už jeho 18. ročník prebehne 19. mája, pričom účasť na ňom potvrdila väčšina našich jazdcov. „Sereďmaratón považujem za domáce preteky, jedná sa o podujatie s najlepšou organizáciou, fantastickou atmosférou a podporou divákov, ktorá robí z tohto podujatia niečo extra a výnimočné,“ povedal Jozef Löbb.  

Niektorí však budú aj v organizačnom tíme, napríklad Tomáš Poláček a Lukáš Riha. „Ďalší ročník pretekov DHL Sereďmaratón a detský Sereďmaratónik bude opäť nabitý novinkami a zmenami. Ak sa podarí podujatie organizačne zvládnuť minimálne na úrovni z predošlého roka, budeme veľmi radi,“ dodal Lukáš Riha.

Okrem týchto pretekov budete môcť našich jazdcov vidieť na podujatiach Slovenského pohára, Majstrovstiev Slovenska v časovke do vrchu, Tour de Kukkonia, Prievidzský cyklomaratón, Jarná cena Ceroviny, Škoda Svätojurský MTB maratón a mnoho ďalších. Naši cyklisti plánujú súťažiť aj v zahraničí, napríklad Norbi Adamča na triatlonových pretekoch v Kazachstane či Chorvátsku a Peter Sýkora na UCI Gran Fondo v Rakúsku a Poľsku.

Našim jazdcom prajeme úspešnú sezónu bez zranení. Zároveň ďakujeme sponzorom a priaznivcom za podporu!

 

Ďalšie novinky