You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Načítavam...

Predseda ŠK Cyklo-Tour Sereď zhodnotil rekordnú sezónu, teší ho zvýšený záujem o klub

O uplynulej sezóne, partneroch, ale aj cieľoch v budúcej sezóne sme sa rozprávali s predsedom klubu Lukášom Rihom.

Ako hodnotíš sezónu 2023?
Z môjho pohľadu hodnotím sezónu 2023 v celej 21-ročnej histórii klubu za jednu z najlepších. Zo 65 podujatí, na ktorých štartovali naši pretekári, sme si odniesli celkovo 70 medailí. Teda z niektorých podujatí sme si odniesli aj viacero medailí, či už z celkového poradia, alebo z daných kategórií. Je to doposiaľ najväčší počet pódiových umiestnení, ktoré klub za jednu sezónu nazbieral a verím, že to bolo aj najviac z klubov v rámci Slovenska. Pretekalo sa na jednodňových a víkendových podujatiach, maratónoch, ale i celoročných pretekoch typu Merida road cup, Trnavská cyklistická liga, Slovenský pohár, či Majstrovstvá Slovenska v cestnej cyklistike. Rovnako medzi nimi boli aj MTB preteky, gravel preteky, bežecké preteky či triatlony. Čerešničkou na torte bolo ocenenie Najlepší klub za rok 2023, ktoré sme získali na Trnavskej cyklistickej lige už druhýkrát. Tam sa nám podarilo umiestniť na stupni víťazov v každom kole, čo bolo výborné. 

Okrem toho, že sme sa podujatí zúčastňovali, sme niekoľko aj organizovali, alebo spoluorganizovali. Na začiatku roka to bola 2. séria pretekov Slovak eCUP a následne Majstrovstvá Slovenska v e-cyklistike. Následne naša vlajková loď, 17.ročník DHL Sereďmaratón a 8.ročník detský Sereďmaratónik, s rekordnou účasťou a vypredaným štartovným. V lete to bola mesačná akcia Sereďmaratón virtual ride, ktorá trvala celý júl a na jeseň sme pomáhali zas s pretekmi Okolo Slovenska. Aktívni sme počas celého roka.

Teší ma, že sa o náš klub zaujímajú aj iní cyklisti/necyklisti a majú záujem za nás jazdiť, alebo nám pomáhať. V minulom roku prišli ďalšie výrazné posily, ktoré od nástupu išli naplno a pozbierali pre klub veľa pódiových umiestnení. Rozšírili sme tím aj o PR manažéra, ktorý nám mediálne pomáha a zastupuje klub pred médiami. A rovnako sme prijali nové posily aj v organizačnom tíme na DHL Sereďmaratóne a detských pretekoch, čo prinieslo ďalšie novinky a zlepšenia služieb pre účastníkov. 

Sú nejaké konkrétne úspechy klubu, ktoré by si chcel vyzdvihnúť?
Cením si všetky naše úspechy, či už z malých, alebo veľkých podujatí. Pre mňa je dôležité, že sa bavíme cyklistikou a berieme to ako relax a vypnutie od bežných pracovných povinností. Pódiové umiestnenia určite potešia a sú odmenou pre jazdcov za ich disciplínu počas tréningov a poďakovanie pre našich partnerov a podporovateľov.

Čo sa dalo počas sezóny spraviť lepšie?
Samozrejme, aj keď idete na 100%, vždy sa dá čo zlepšiť a spraviť inak. Pri DHL Sereďmaratóne nám dali účastníci cez dotazník spätnú väzbu, ako sa im podujatie páčilo a čo by radi prijali do budúcna. Po pretekoch sme si jednotlivé veci spolu s koordinátormi daných oblastí prešli a prebrali možnosti ďalšieho rozvoja. Rovnako sme si na koncoročnej schôdzi s našimi členmi klubu zhrnuli sezónu a každý predstavil svoj nápad či predstavu, ako sa môžeme posunúť opäť o kúsok vyššie.  

Zimná príprava prebieha zväčša individuálne. Máte však aj nejaké spoločné tréningy?
Áno, zimná časť je viac-menej individuálna, prípadne v menších skupinkách – posilňovňa, bežky, lyžovanie, turistika, trenažér, plávanie a pod. Prvé spoločné tréningy sme si naplánovali na marec. Zvykneme mať tiež pred DHL Sereďmaratónom jarný cyklo camp, kde si počas víkendu prejdeme trasy, ktoré sú profilovo autentické. 

Máte v nadchádzajúcej sezóne nejaké konkrétne ciele?
Najväčším cieľom je spolu a v zdraví prežiť sezónu 2024 a na jej konci sa spoločne s celým skvelým tímom stretnúť a dopriať si opäť nejaký ten relax. Ciele si viac-menej nastaví každý pred začiatkom sezóny – na ktoré podujatie sa chce zamerať a čo tam dosiahnuť. Podľa toho si pripraví aj tréningy. Väčšinou má každý vnútorný cieľ obhájiť pódiové umiestnenie z minulej sezóny, alebo sa posunúť o stupienok vyššie.

Na ktoré preteky sa tešíš obzvlášť? 
Tým, že u mňa je času na plnohodnotný tréning menej - vzhľadom k tomu, že mám malého syna a už som skôr manažér klubu, ako cyklista. Taktiež riešim celý rok veci ohľadom podujatí, ktoré organizujeme a iné administratívne záležitosti. Budem rád, ak sa podarí zajazdiť zopár kôl na Trnavskej cyklistickej lige a občas nejaký jednodňový maratón v okolí.

Budú nejaké zmeny, čo sa týka jazdcov ?
Minulý rok bol plodný a to doslova. :-) Okrem medailí pribudli u šiestich cyklistov aj malé deti, takže to môže mať čiastočne vplyv na počet štartov v sezóne. No sú to také krajšie životné zmeny a to je prvoradé. Preto sme prijali aj nového jazdca do tímu, ktorého oficiálne predstavíme už o pár dní. Dvaja cyklisti sa pre pracovné a životné zmeny z aktívnej cyklistiky nateraz stiahli, no naďalej ostanú pomáhať s podujatiami, ktoré pripravujeme. 

Sú nejaké ďalšie novinky, ktoré v rámci klubu plánujete? 
Nateraz sme sa rozhodli venovať energiu a čas do podujatí, ktoré dlhodobo organizujeme a ich vylepšení – nové služby, technické zabezpečenie, program a pod. Absolvoval som tiež stretnutia k dvom novým zaujímavý projektom, no zatiaľ to zostáva otvorené. 

Pribudnú noví partneri? 
Pri tejto otázke budem viac diplomatický a poviem len toľko, že aktuálne prebiehajú rokovania na úrovni potenciálnej spolupráce, ako v klube, tak na úrovni podujatí, ktoré pripravujeme. No zároveň by som dodal, že sa nám minulý rok podarilo pri DHL Sereďmaratóne predĺžiť zmluvy s generálnym partnerom DHL a hlavnými partnermi Technov, Elektromontáže Mládek a Verve services na tri roky, z čoho mám veľkú radosť. Pri klubových partneroch sa polovica partnerov rozhodla pokračovať v spolupráci a druhá polovica koncoročné stretnutia presunula na január, takže s nimi budem rokovať najbližšie dni. Každopádne som veľmi vďačný a rád za každú doterajšiu spoluprácu, vďaka ktorej sme mohli fungovať a organizovať podujatia pre stovky cyklistov zo Slovenska a zahraničia. 

Kde budeme môcť vidieť cyklistov ŠK Cyklo-Tour Sereď najbližšie?
Odporúčam sledovať náš kalendár akcií na stránke www.cyklosered.sk, kde tieto informácie priebežne pridávame. Ak nás chcete vidieť aj skôr, stačí nám napísať a dohodneme spoločnú jazdu aj s dobrou kávou. ;-)

Prečítajte si aj náš predošlý článok o zhodnotení sezóny 2023, či ako videl predošlú sezónu športový riaditeľ klubu Ondrej Mačaj. Pripravujeme taktiež článok o prvej sezóne vo farbách ŠK Cyklo-Tour Sereď pre Erika a Dávida Klučikovcov a Patrika Gerháta, či predstavenie novej posily. 
 

Ďalšie novinky