You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Načítavam...

August plný pretekov, aká bola naša úspešnosť?

Pretekalo sa v horúcich teplotách aj v chladných veterných dňoch. Našich pretekárov to neodradilo.

Posledný letný mesiac bol pre našich cyklistov opäť v znamení pretekov. Zúčastnili sme sa na podujatiach Merida Road Cup, Slovenského pohára, L'Etape Slovakia či troch kolách Trnavskej cyklistickej ligy (TCL). Na viacerých z nich sme obsadili pódiové umiestnenia.

Prvými pretekmi v mesiaci bolo 12. kolo Trnavskej cyklistickej ligy, ktoré sa 2. augusta uskutočnilo po druhý raz v roku v obci Kátlovce. Okruhy viedli aj cez Dechtice, Chtelnicu a Nižnú. V A-kategórii si vyšpurtoval víťazstvo, v súboji s Tomášom Cepkom, náš Ondrej Mačaj. Do top 10 sa dostal aj Marek Polakovič, ktorý stratil na Ondreja vyše jednu minútu a obsadil 9. miesto. Norbi Adamča skončil na 18. mieste.

V kategórii B sme mali jediného pretekára, Patrik Gerhát prišiel do cieľa na 5. mieste. V D-kategórii skončili, už tradične, na prvých dvoch miestach bratia Dávid a Erik Klučikovci. Dávid pritom nadelil zvyšku štartového poľa vyše dve minúty. „Už po ceste na preteky som sa cítil dobre a chcel som od začiatku tlačiť na pílu, bez ohľadu, či bude niekto spolupracovať, alebo nie. V polovici prvého kola som šiel na špici svoje tempo a videl som, že súperi sú za mnou 30 metrov. Tempo som si držal, jemne ho zvyšoval a kontroloval skupinu za mnou, či ma nedobieha,“ vysvetlil úspešný únik Dávid.

Striebro z Merida Road Cup

Prvý augustový víkend reprezentoval naše farby na CTP Slovakman Triatlon v Piešťanoch Norbi Adamča. Po preplávaných 3,8 km, odbicyklovaných 180 km a odbehnutom maratóne finišoval na 67. mieste z vyše 140 účastníkov. V kategórii do 45 rokov sa umiestnil jedenásty.

Séria pretekov pokračovala aj nasledujúci víkend, dvojica našich jazdcov sa zúčastnila ďalších pretekov Merida Road Cup, tento raz v Sokolovciach. Na trati dlhej 90 km uspel Ondrej Mačaj, ktorého v mužskej kategórii B prekonal tesne len Lukáš Babač. „Keďže som išiel do pretekov z plnej tréningovej jednotky, necítil som žiaden tlak. Chcel som si aktívne zasúťažiť v medziach toho, čo mi dovolia nohy. Nakoniec som si okrem dobrého tréningu odniesol aj striebro,“ povedal po pretekoch Ondrej.

Igorovi Danišovi na 60-kilometrových pretekoch v kategórii Masters C len tesne ušla medaila, keď o dve sekundy nestačil na bronzového pretekára z CK DUKLA Bratislava.

Najstarší slovenský maratón na horských bicykloch

Na štart časovky do vrchu v Slanských vrchoch sa postavili 13. augusta dvaja členovia z Košickej divízie. A obaja boli úspešní, Martina Hudáková brala striebro a Peter Sýkora bronz.

V sobotu 19. a v nedeľu 20. augusta sa jazdci z nášho tímu rozdelili na viaceré preteky. V sobotu sa na „Dubničáku“, najstaršom maratóne na horských bicykloch na Slovensku, zúčastnila trojica cyklistov. Na strednej, 43-kilometrovej trati s prevýšením 1300m, sa najlepšie umiestnil Dávid Klučik, ktorý skončil na 21. mieste. Jakub Miháľ stratil na víťaza vyše 26 minút a obsadil 42. priečku, Tomáš Finta finišoval zo stovky jazdcov na 87. mieste.

Ondrej Mačaj pretekal na Slovenskom pohári v Kláštore pod Znievom. Po náročnej sérii tréningov a pretekov však nestačil na elitu a obsadil na 100-kilometrovej trati 31. miesto.

Výborné umiestnenia na L'Etape Slovakia

Ako sľubovali organizátori, atmosféru podobnú Tour de France si mohli vychutnať štyria naši pretekári na podujatí L'Etape Slovakia. Na dlhšiu, 112-kilometrovú trať, ktorej sa zúčastnili viacerí výborní cyklisti, ale i bývalý hokejista Zdeno Chára, si trúfol Erik Klučik. V štartovom poli sa nestratil a z takmer 500 jazdcov obsadil 25. miesto.

„Podujatie bolo veľmi dobre zorganizované, konkurencia bola kvalitná. Trať bola pekná a navyše v mojom domácom prostredí, takže som si ju užil. Išlo o moje prvé veľké preteky na ceste a s mojim výkonom som spokojný,“ zhodnotil Erik.

Pre kratšiu trať (60 km) sa rozhodla Martina Hudáková, ktorá medzi ženami obsadila výborné 12. miesto a na víťazku stratila niečo vyše piatich minút. ŠK Cyklo-Tour Sereď reprezentoval aj Peter Sýkora, ktorý sa z vyše 400 jazdcov umiestnil na 82. priečke. Tomáš Poláček skončil tesne za prvou stovkou.

Štvrtá augustová streda už tradične patrila TCL. Na okruhoch vedúcich z Horných Orešian cez Lošonec či Smolenice bral striebro v A-kategórii Ondrej Mačaj. V kategórii B sa náš tím taktiež nestratil a bronz vybojoval Patrik Gerhát.  V C-kategórii sme tiež neodišli bez pódia, druhé miesto obsadil Peter Sýkora. V top 10 skončil ešte Tomáš Finta. V poslednej kategórii brali prvé dve miesta Erik a Dávid Klučikovci.

Predposledné kolo TCL sa konalo opäť v Kátlovciach. Prvenstvá sme získali v kategórii C a D zásluhou Tomáša Fintu a Dávida Klučika. Bronzovú priečku obsadil v B-kategórii opäť Patrik Gerhát.

Septembrový program

Aj nasledujúci mesiac má klub vysoké ambície. V stredu 6.9. sa uskutoční posledné kolo TCL, kde plánujeme získať ďalšie pódiové umiestnenia a body do celkového hodnotenia. Ďalšími pretekmi, ktorých sa zúčastnia naši jazdci, budú Majstrovstvá Slovenskej republiky v časovke do vrchu (9.9.) pri Žiline.

Nasledujúci deň budú preteky Teatro Okolo Malohontu, kde budú Igor Daniš, Tomáš Finta, Patrik Gerhát a Ondrej Mačaj pretekať aj v tímovej súťaži.

V sobotu 16. septembra bude Jarmočná časovka na 6666 metrov, po ktorej sa vyhlásia aj celkové výsledky z pätnástich kôl TCL.

Zastúpenie budeme mať aj na najväčších slovenských cyklistických pretekoch Okolo Slovenska (13.-17.9.). V organizačnom tíme bude náš predseda Lukáš Riha.