You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Načítavam...

Najočakávanejšie preteky v roku, predstaví sa na nich 10 našich cyklistov

Už o týždeň, v nedeľu 21. mája, sa uskutoční 17. ročník DHL Sereďmaratónu, ktorý organizuje náš klub.

Ide o medzinárodné preteky, a tým, že splnili kritériá Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI), sú od roku 2019 zaradené do kalendára UCI. Na štart sa chystá vyše 350 pretekárov, pričom nebudú chýbať ani naši jazdci. 

Náš tím ŠK Cyklo-Tour Sereď bude reprezentovať až desať z nich, konkrétne Norbert Adamča, Maroš Bobák, Igor Daniš, Giovanni Guelli, Ondrej Mačaj, Tatiana Mačajová Jaseková, Jakub Mihál, Milan Mládek, Marek Polakovič a Peter Sýkora. 

Štart je naplánovaný o 10:20 h na námestí v Seredi. Pretekári budú na 116-kilometrovej trase prechádzať dvomi krajmi, piatimi okresmi, 21 obcami a dvoma mestami.

Budú hľadať mladé talenty

„Veríme, že počasie bude aj v tomto roku krásne slnečné, pretekári si tento cyklistický sviatok v Seredi užijú, víťazi sa budú tešiť cenám a ďalší cyklisti hodnotnej tombole, ktorá ich bude opäť čakať na záver podujatia,“ želá si riaditeľ pretekov a zároveň predseda nášho klubu, Lukáš Riha. 

Okrem hlavných pretekov sa uskutoční už v poradí 8. ročník Sereďmaratóniku, podujatia pre deti. Na tieto preteky bude prihliadať aj Slovenský olympijský a športový výbor, ktorého zástupcovia budú na podujatí hľadať nové cyklistické talenty. Program pre deti bude v nedeľu pripravený už pred samotnými pretekmi. Pôjde o edukačné hry, detské súťaže, kde budú deti môcť vyhrať rôzne sladké či vecné ceny.

V spolupráci s generálnym partnerom DHL bude pre pretekárov opäť pripravená relax zóna, ktorá mala minulý rok úspech. Máte vo zvyku si dať pred jazdou alebo po nej čerstvo pripravené espresso? I tentokrát vám ho pripraví profesionálny barista z Bozinroastery. 

Samozrejmosťou budú na našej stránke aj aktuálne informácie priamo z trate či VIP zóna. Novinkou bude tento rok vyhodnocovanie ženských kategórií - celková víťazka, vrchárka, šprintérka a najnovšie aj najlepšia cyklistka do 25 rokov. Najväčšou výzvou a novinkou bude vysielanie živého prenosu z hlavného preteku priamo na námestí. Viac noviniek nájdete na stránke maratónu

Našim pretekárom prajeme veľa úspechov a všetkým účastníkom príjemný a športovo strávený deň!

Ďalšie novinky