You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Načítavam...

Prípravy na novú sezónu vrcholia, snahou bude prekonať predošlý rok

Nová cyklistická sezóna sa nezadržateľne blíži a naši jazdci zo ŠK Cyklo-Tour Sereď sa na ňu poctivo pripravujú. „Chceme dosiahnuť minimálne také výsledky, ako v predošlom roku. Máme ambíciu ich však ešte vylepšiť,“ povedal predseda klubu Lukáš Riha.

Klub, ktorý predošlý rok oslavoval 20 rokov vzniku, získal v roku 2022 viacero pódiových umiestnení, pričom najúspešnejším jazdcom bol Ondrej Mačaj. Popredné priečky sme získali na pretekoch Prievidzského maratónu, sérii pretekov Merida Road Cup, Východnej Road Ligy, DHL Sereďmaratónu či vo viacerých kolách Trnavskej cyklistickej ligy. 


Okrem cyklistických pretekov sa naši športovci zúčastnili aj bežeckých, duatlonových a triatlonových pretekov. Ani na nich sa nestratili a napríklad na aprílovom Sereďskom behu získal striebro na päť kilometrovej trase Martin Vaško a bronz na desať kilometrovej trati v kategórii 40-59 rokov Norbi Adamča starší. Celkovo sme sa v roku 2022 zúčastnili 70 podujatí, z ktorých sme si odniesli 50 medailí. 

Opory tímu, ale aj noví jazdci

V novej sezóne bude klub reprezentovať 17 cyklistov, medzi ktorými sú stabilné opory tímu, ako Ondrej Mačaj, Peter Sýkora, Norbi Adamča, Milan Mládek či Tomáš Finta.

Do tímu majú pribudnúť počas roka i noví pretekári, patria medzi nich bratia Erik a Dávid Klučikovci. „Som rád, že budem súčasťou tímu. V minulosti som jazdil preteky najmä na horských bicykloch, tento rok sa však plánujem zúčastňovať aj tých cestných. Teším sa napríklad na L'Etape Slovakia, bude to pre mňa výzva," zhodnotil Erik. Celý tím aj s doplnkovými informáciami nájdete TU

Počas sezóny sa plánujeme zúčastniť viacerých tradičných, ale aj nových pretekov. Sezónu odštartujeme, podobne ako predošlý rok, Majstrovstvami Slovenskej republiky (MSR) v e-športe, kde nás budú reprezentovať Giovanni Gueli, Norbi Adamča, Ondrej Mačaj, Peter Sýkora. 

Prvými väčšími pretekmi bude 23. apríla Prievidzský cyklomaratón. Niektorí jazdci sa zúčastnia aj viacerých MSR, v časovke je horúcim želiezkom v ohni Norbi Adamča. Najvyššie ambície máme opäť v Trnavskej cyklistickej lige. 

Podujatia pre profesionálov i mládež 

Samozrejmosťou je aj účasť pretekárov na májovom 17. ročníku medzinárodného DHL Sereďmaratónu, ktorý organizujeme.

ŠK Cyklo-Tour Sereď ďalej organizuje Slovak eCUP, Majstrovstvá Slovenska v e-cyklistike, tréningové jazdy Po trase Sereďmaratónu, Sereďmaratón Virtual ride, detský Sereďmaratónik či pomáha v organizačnom tíme najväčších profi pretekov Okolo Slovenska.

Na záver by sme sa chceli poďakovať našim partnerom, vďaka ktorým môže klub napredovať. Patria medzi nich mesto Sereď,  hlavní partneri BeMiCon, Elektro Mládek, Verve Services a partneri Excel Mix, Slovizol, River Valley, Hotel Park Avenue.

S výbavou a servisom nám pomáhajú Dolomity Bike a NyNa. Pitný režim a výživové doplnky nám počas sezóny budú pomáhať dopĺňať Lucka a Monk Nutrition. 

Aktuálne výsledky a informácie z prostredia klubu nájdete na našom facebooku, instagrame alebo webovej stránke.

Ďalšie novinky