You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Načítavam...

Prvá polovica sezóny 2022 plná medailí

Počet pretekov sa po pandémii vracia do normálu a tak sme aj my mohli nastúpiť do pretekárskeho kolotoča.

Sezóna začala tento rok o niečo skôr. Prvé závody sa uskutočnili už v januári formou V4 eCUP závodov, ktoré vyvrcholili Majstrovstvami SR v e-športe v Bratislavskom obchodnom centre koncom mesiaca február. Do tejto zimnej sérii pretekov sme sa zapojili aktívne aj organizačne. Organizačne nás do príprav oslovilo vedenie Slovenského zväzu cyklistiky, keďže sme zapojení aj do aktivít spojených s pretekmi Okolo Slovenska a máme rovnako skúsenosti s prípravami aj ďalších cyklistických pretekov a podobných akcií (a tiež nás cyklistika veľmi baví. :-) ) Čo sa týka aktívneho zapojenia tak počas pretekov sme zbierali body do celkovej kvalifikácie. Najviac ich nazbierala Maťa, ktorá sa dostala aj do finále. Hoci jej podujatie nevyšlo podľa očakávaní, predviedla skvelý výkon za čo sme na ňu hrdí. Dokonca sa do súťaže počas majstrovstiev SR pre verejnosť zapojil vtedy aj Giovanni, ktorý obsadil prvé miesto (vtedy sme ešte netušili, že o pár mesiacov bude jazdiť za nás :-) ). Mimochodom Giovanni je súčasťou Talianskeho výberu, ktorý preteká na platforme ZWIFT. 

 

 

Ďalšie mesiace patrili už klasickým maratónom Prievidzský, Neusiedlersee, či DHL Sereďmaratón, ktorý organizujeme. Ten písal tento rok už svoju 16.verziu a jeho atmosféru si môžete pozrieť na tomto videu. Obsadenie máme aj na Slovenskom pohári, kde štartujú najlepší cyklisti zo Slovenska. Tu máme taktiež obsadenie Ondrejom, ktorý je zároveň aj naším športovým riaditeľom. Napriek pádom, ktoré ho sprevádzajú bojuje až do konca a dosahuje výborné umiestnenia. Okrem Slovenského pohára si vybehne aj na Východnú road ligu, kde spolu s Tatianou a Danym obsadzujú pódiové umiestnenia. Rovnako spomenieme aj Merida road cup, kde sa k Ondrejovi a Tatiane pridá aj Giovanni. Z týchto pretekov máme taktiež pódiové umiestnenia.


Od mája prebieha v Trnavskom kraji aj regionálna liga Trnavská cyklistická liga. Načasovanie pretekov na stredu je ideálne, pretože je to super príprava pred víkendovými podujatiami. Regionálna liga je našou srdcovkou. Minulý rok sa nám podarilo vyhrať súťaž tímov, keďže sme pretekali na všetkých kolách a nazbierali najviac bodov za umiestnenia. Veríme, že sa nám to podarí obhájiť aj tento rok. Body do celkovej kvalifikácie pomáhajú zbierať aj Rasťo a Lukáš. Najlepšie umiestnenie v celkovom hodnotení má zatiaľ Marek, Giovanni, Milan, Ondrej, Norbi sr a tiež v detskej kategórii Norbi jr. Toto sú naši adepti na medailové umiestnenia. 

 

 

Okrem cestnej cyklistiky máme zastúpenie aj na MTB pretekoch, časovkách a bežeckých pretekoch. Na MTB pretekoch sú najviac aktívni Peťo, Milan, Tomáš, Dodes a Jakub, ktorí obsadzujú vo svojich kategóriách umiestnenia okolo TOP10. Na bežeckých pretekoch sa darí výborne Martinovi, Norbimu a Giovannimu. Zo všetkých pretekov, kde štartovali si odniesli medailu, čo je parádny pocit.

Prvá polovica sezóny mala aj svoje negatívne dopady. Pod viacerých jazdcov sa, ako pri Saganovi, podpísal pod výkon COVID19, alebo zranenia počas pretekov, či tréningov. Aktuálne prebiehajú rehabilitácie u Mati, ktorá spadla na rakúskych pretekoch a zlomila si zápästie, Maroško začína po  zrážke s autom počas tréningu opäť zbierať kilometre na bicykli, Tomáš začína postupne zaťažovať ruku od operácie a Dodes sa po viróze dostáva postupne tiež do formy .

 

 

Medaile a umiestnenia

Od januára do konca júna sa štartovalo na 30 podujatiach na ktorých sme takto bodovali:

1.miesto - 11x

2.miesto - 14x

3.miesto - 4x

TOP 5 - 8x

TOP 10 - 17x

Pred nami je júl, kde bude celý svet z obývačiek sledovať, ako bojujú o víťazstvá cyklisti na Tour de France. Bojovať budeme aj my. Čakajú nás ďalšie mesiace pretekov (TCL, SP, MRC, maratóny), športových podujatí a súťaží, ktoré pripravujeme (Jazda po trase Sereďmaratónu, Okolo Slovenska, Mikulášska jazda a ďalšie). Preto nás sledujte na FACEBOOKu, či INSTAGRAME, aby ste mali vždy aktuálne informácie.

Ďakujeme aj naším partnerom za podporu, ktorí nás podporujú a môžeme fungovať a pretekať aj v tejto sezóne.