You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Načítavam...

Náš klub obsadzuje celé Slovensko

V klube sa udiala významná udalosť, ktorá tu ešte nebola.

Pred týždňom sa uskutočnil v poradí už 15. ročník medzinárodných cyklistických pretekov -  DHL Sereďmaratón - ktoré organizuje náš klub v spolupráci s mestom Sereď a ďalšími inštitúciami a partnermi. Išlo o najväčšiu udalosť klubu, kde bola účasť našich cyklistov viac- menej povinná. :-) Ako celý maratón prebehol sme spomenuli v tomto článku.

 

Na štart sa postavili 11+2 cyklisti, ktorí bojovali o čo najlepšie umiestnenia.

Možno sa pýtate, prečo 11+2. Keďže sa tento rok rozrástol náš klub o ďalších cyklistov, rozšíril sa aj segment pretekov - okrem cestných pretekov pribudli aj horské, triatlony a beh. Tým sa rozšírilo aj povedomie o našom klube. Zásluhu na rozšírení o ktorom píšeme nižšie má náš triatlonista Norbi Adamča sr. Ohľadom spolupráce a spoločných plánoch prebehlo zopár telefonátov a vymenilo sa niekoľko mailov a spolupráca bola na svete. Ako hodnotia tento krok

 

Vyjadrenie k spolupráci

Martin Vadas šéf Košickej divízie ŠK Cyklo-Tour Sereď

Dlhé roky som pracoval v zahraničí , po návrate domov na Slovensko som zasa venoval všetok svoj čas len rozbehu našej rodinnej firmy . Tak mi išli tri roky a vo mne stále fungovala myšlienka vrátiť sa k cyklistike a triatlonu . Kúpil som so bike a začal pomaly jazdiť, behať . Časom som sa dal do kopy s Danym a Tinkou a z tohto priateľstva vznikla myšlienka založiť si vlastne OZ aby sme mohli pretekať , no samozrejme ako je to u nás zvykom za všetkým stalo plno byrokratických problémov . Jeden večer mi napadlo osloviť Norbiho Adamču , pretože som vedel že klub ŠK Cyklo-Tour Sereď funguje na vysokej úrovni . Slovo dalo slovo , Norbi mi posunul kontakt na predsedu klubu Lukáša Rihu a začali sme pomaly e-mailom a telefónom budovať niečo nové a všetci veríme že úspešne . Už pred prvými domácimi pretekmi sme sa rozrástli o ďalšieho člena Peťa a vedeli sme, že naše rozhodnutie stať sa súčasťou tímu bolo viac než dobre . Naša pretekárka Martina Hudákova hneď v prvých pretekoch na domácej pôde obsadila krásne druhé miesto medzi ženami, kde neskutočnú prácu urobil klub . Veríme že naša spolupráca bude, čo najdlhšia a klub sa bude pýšiť výsledkami Košickej divízie ŠK Cyklo-Tour Sereď.

 

Lukáš Riha predseda klubu ŠK Cyklo-Tour Sereď

Prvotná informácia v strede sezóny ma milo prekvapila no zároveň veľmi potešila. Takúto formu spolupráce sme v minulosti ešte nikdy neriešili. Na druhej strane som si povedal, že práca a čas, ktorý venujeme klubu má zrejme zmysel, keďže sa dostávame do povedomia aj ďalším cyklistom a partnerom. Komunikácia bola rýchla a efektívna. S novým šéfom Košickej divízie nášho klubu sme sa dohodli na pravidlách, plánovaných pretekoch v sezóne. V priebehu krátkeho času si cyklisti dali vyrobiť na mieru dresy v našich farbách a dizajne. Náš klub bude mať tým pádom zastúpenie aj na ďalších pretekoch na Slovensku, čím viac menej pokryjeme podujatia od východu až po západ a možno aj za hranicami.

Oficiálne sa spolupráca potvrdila na cyklistických pretekoch DHL Sereďmaratón. Spečatila sa krásnym 1. a 2.miestom. Veríme, že spolupráca bude trvať čo najdlhšie a cyklistom sa bude na pretekoch dariť obsadzovať popredné miesta a presadzovať filozofiu klubu -  užívať si atmosféru na podujatiach, tešiť sa z cyklistiky a robiť peknú reklamu klubu a partnerom vďaka ktorým môžeme štartovať na športových podujatiach.