You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Načítavam...

Sezóna 2020

Rok plný obmedzení, ale aj medailí. Tak môžeme zhrnúť sezónu 2020.

 

Čo nám rok dal, alebo aj vzal

 

Do konca roka 2020 zostávajú posledné týždne, avšak pre cyklistický klub ŠK Cyklo-Tour Sereď možno povedať, že sezóna 2020 je pretekársky ukončená a prechádza do režimu „off-season“. Tento rok bol žiaľ korunovaný koronou a „zahalený rúškom strachu“ a to doslova. Rúška sa vrátane peňaženky, mobilu a kľúčov od domu stali našou nútenou súčasťou. Hoci bol rok pre viacerých ľudí náročný, cyklistická komunita zostala viac menej nedotknutá. Dokonca cyklistické e-shopy a kamenné predajne zažívajú v tomto roku najväčšie tržby možno aj za poslednú dekádu. Cyklistom sa vždy podarilo napriek stále meniacim sa pravidlám nájsť spôsob, ako si na bicykli zajazdiť a nazbierať potrebné kilometre aspoň pre niektoré preteky v druhej polovici roka. Tento rok bolo pretekov menej, čo sa odzrkadlilo aj na pretekárskom kalendári. Takmer polovica podujatí bol zrušená, keďže sa hromadné akcie nemohli najmä v prvej polovici roka konať. Žiaľ nevyhlo sa tomu ani naše najväčšie podujatie, ktoré organizujeme – Sereďmaratón. Avšak nevzdali sme sa a hľadali riešenie, ale o tom až neskôr.   

 

 

Zopár pretekárskych čísiel sme si na dres predsa pripli

 

Niekoľko podujatí Slovenského pohára, Merida road cupu a marónov bolo zrušených a tak sa prvý polrok len zbierali tréningové kilometre. Hoci sme vedeli, že veľké hromadné podujatia vláda nepovolí sústredili sme sa na tie menšie lokálne.

 

Príjemným odreagovaním od korónového ošiaľu bola Trnavská cyklistická liga. Hoci mala rovnako okresaný kalendár kôl priniesla nám cenné umiestnenia. Naši cyklisti bojovali s inými klubmi o cenné body a nakoniec si odniesli pekné umiestnenia. Najlepšie sa darilo mladému talentu Norbimu Adamčovi Jr., ktorý obsadil 1.miesto s najväčším počtom bodov. Boj o pódium zvádzal aj Lukáš Riha, avšak v jednom kole mal pád, ktorý ho vyradil na pár týždňov a po návrate klesol na celkové 6.miesto. Za ním sa umiestnil nový člen klubu Rastislav Piešťanský, ktorý taktiež obsadil počas roka na TCLke niekoľko pekných umiestnení. V prvej desiatke skončili aj Norbi Adamča Sr., ktorý, ako skúsený triatlonista, dominoval najmä v časovkách.

 

Veľkým úspechom pre klub bola tradičná 6 hodinovka na Slovakiaringu (pôvodná 24hodinovka), ktorá sa na uzatvorenom okruhu mohla konať a tešilo sa tomu veľa cyklistov. Z tohto podujatia sme si odniesli v silnej konkurencii tímov 2.miesto.

 

Na záver sezóny prišli na rad maratóny. Príjemným spestrením a rozmanitejším profilom trate (keďže na juhu máme len rovinky) boli preteky Martinský cyklomaratón. Okrem príjemného víkendu a zážitkov si naša zostava odniesla domov aj cenný kov v podobe zlata. Obsadili sme 1.miesto. Na záver sezóny sa na rad dostal aj známy Nitriansky cyklomaratón, ktorý prekvapil vysokou účasťou cyklistov. Rovinky sú naša silná stránka a domov sme si odniesli ďalší cenný kov za 1.miesto.

 

Popri cyklistike si naši dvaja triatlonisti Norbi Sr. a Norbi Jr. odskočili aj na bežecké podujatia. Úvod sezóny začali Majcichovskou desiatkou a s cenným bronzovým kovom -  3.miestom. O mesiac neskôr to bola Dlhánska päťka a ešte lepšie 2.miesto. Do tretice sa to podarilo. Posledné tretie bežecké podujatie Krškanská desiatka a krásne 1.miesto. Bolo vidieť, že forma je výborná, len tých podujatí bolo málo.

 


 

 

Sereďmaratón trochu inak

 

Ako sme už avizovali v úvode, tento rok hromadným podujatiam veľmi neprial. Keď prišiel rad aj na naše podujatia museli sme sa zmieriť s tým, že tento rok môžeme jazdiť len sólo, alebo v malých skupinkách. Na jar sme zvykli pripraviť testovacie kolá Po trase Sereďmaratónu. Išlo o spoločné jazdy viacerých cyklistov, ktoré sme pripravovali na jar. Jazdy boli spojené s občerstvením, odmenou pre najrýchlejších a samozrejme dobrou náladou. Tréningové jazdy boli predskokanmi hlavných pretekov – Sereďmaratónu. Ten sa žiaľ v máji konať rovnako nemohol. Preto sme sa rozhodli kontinuitu neprerušiť a pripravili sme preteky trochu inou formou, ktorú si pochvaľovali najmä rekreační cyklisti. Sereďmaratón Virtual ride (teda virtuálna jazda) prebiehala počas celého júna. Cyklisti si mohli reálne odjazdiť jednu z dvoch trás, ktoré vychádzali z pôvodného okruhu Sereďmaratónu. Každý cyklista sa najskôr online zaregistroval. Počet takmer 200 zaregistrovaných cyklistov nás veľmi prekvapil. Každý cyklista dostal, ako poďakovanie, štartovací balík s množstvom zliav, hodnotných vecí a sladkých prekvapení priamo domov. Na konci súťaže sme pripravili aj vďaka našim partnerom online tombolu a každý mal šancu vyhrať niektorú z 35 cien. Po skončení podujatia nám mohli účastníci vyplniť dotazník, ako sa im nová akcia páčila. Viac, ako 80% účastníkov by si ju radi zopakovalo. Je to pre nás výzva pripraviť o rok popri Sereďmaratóne aj túto alternatívu pre širokú verejnosť.       

 

 

Aktivity

Niektoré aktivity sme mali v pláne, iné prišli v priebehu roka. Patrila k nim aj spolupráca so Slovenským cyklistickým zväzom na organizácii najväčších cyklistických pretekov - Okolo Slovenska. Pri organizácii ponáhali naši 3 členovia - Erik Štefanek, Dominik Tvrdý a Lukáš Riha - a akciu si veľmi pochvalovali. Okrem nových kontaktov tam mohli nazbierať aj nové skúsenosti s organizáciou pretekov. Pri propagácii Sereďmaratónu, mesta Sereď  a okolitých cyklotrás sme boli oslovený rádiom Slovensko. 

 

 

Rok 2021

Plány na ďalšiu sezónu sú, ako každý rok jasné – odjazdiť čo najviac pretekov, užiť si ich a odprezentovať popri tom našich partnerov. Vďaka ich finančným a vecným podporám sa môžeme pretekov zúčastňovať a obhajovať pódiové umiestnenia. Preto by sme im chceli aj touto formou poďakovať:

Mesto Sereď, Lucka, Hotel Park Avenue, Verve, NyNa.

 

Do sezóny 2021 k nám pribudnú nové posily z elitných tímov. Tie si predstavíme po podpise zmlúv. Samozrejme, pokiaľ by mal niekto záujem s nami jazdiť treba nám do konca novembra napísať na facebooku, alebo na mail info@cyklosered.sk. My vás už budeme kontaktovať. Rovnako máme pripravených niekoľko noviniek, ale o tom neskôr. :) Teraz treba oddychovať a užiť si iné športy. Tešíme sa na ďalšiu sezónu a nové výzvy.

 

Lukáš Riha, predseda klubu